Windows 8 kurulum admlar:

Windows 8 kurmaya balamadan nce Bios ayarlarmz kontrol edilmesi gereklidir.
Bunun iin yapmamz gereken bilgisayarmz atktan sonra F2, F10, F8, F12 veya Delete (her bilgisayarda markasnda farkl gsterebilir) tularn kullanmaktr. Karmza aadaki resimdeki gibi ekran grnts yani Bios ekran gelecektir.

Bios sayfasnda klavyeden ok tular ile BOOT sekmesine geliyoruz. Burada CD okuyucumuzu 1. sraya getiriyoruz. Cd okuyucuyu ilk sraya getirdikten sonra F10 tuuna basarak ayarlarmz kaydediyor ve kyoruz.

Windows 8 cdmizi takyoruz. Ekranda aadaki gibi uyar grdnzde klavyede her hangi bir tua basnz. Windows 8 kurulumu iin ilk aamay gemi olacaksnz.

Daha sonra karmz gelecek ekran grnts aadaki gibi dil, saat ve klavye zelliklerini istediiniz ekilde seip devam etmenizi salayacaktr.

Windows 8 iletim sistemi lisans koullarn kabul ederek leri tklaynz.

Windows 8 format ilemine zel: Yalnz Windowsu ykle (gelimi) seeneiyle devam edilmelidir.

Bu blmde Windows 8 iletim sistemi kurulumu yapmak istediiniz disk alann seersiniz. sterseniz diskinizi ikiye ayrabilirsiniz.

Blm seip Yeni tklaynz, disk blmn oluturmu olursunuz, ilemlere devam edebilmek iin LER tklaynz.

Bu ekran da Windows 8 iletim sistemi iin rn anahtarn (cd-key) yazmanz gereklidir. Eer demo kurulum yaparak daha sonra etkinletirmek iin ATLA seeneini kullanabilirsiniz.

Bilgisayarnzn adn yazmanz gereklidir.

E-posta adresimizi girmemiz mecbur deildir, Microsoft hesab olmadan oturum a tklayp devam edebilirsiniz.

Resimlerdeki gerekli admlar uyguladnzda Windows 8 format atmay tamamlam olacaksnz.